“Davutoğlu ve Babacan partilerinin ne kadar oy alacağından ziyade ne götüreceği önemli”

erdogandan-vekillere-yeni-parti-talimati-faZ.jpg

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugün yayımlanan yazısında AKP içerisinde milletvekillerinin sıklıkla kurulacak yeni partilerle ilgili sorular sorduğunu aktardı. Davutoğlu’nun daha hızlı, Gül-Babacan ekibinin ise daha derinden çalıştığını belirten Selvi, “Davutoğlu ve Babacan partilerinin ne kadar oy alacağından ziyade ne götüreceği önemli” dedi.

Selvi’nin yazısında öne çıkan bölüm:

Toplantıda milletvekilleri kurulacak olan yeni partiler hakkında sorular soruyorlar. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracağı partileri kast ediyorlar. Numan Kurtulmuş, “Yeni partilerin ne yapacağı değil, bizim partimizin ne yapacağı önemli. Onlar ne yapıyor, biz bunu umursamıyoruz. Biz işimize bakacağız, biz ne yapıyoruz ona bakacağız” diye karşılık veriyor.

Ama belli ki milletvekilleri yeni partilerle ilgili gelişmeleri merak ediyorlar.

Bu vesile ile yeni partilerle ilgili kulisleri paylaşayım. Davutoğlu’nun kasım ayının son haftasında kurucular kurulu üyelerini açıklayacağı söyleniyor. Aralık ayında ise partinin kuruluşunu gerçekleştireceği ifade ediliyor. Davutoğlu daha hızlı yol alıyor ama Abdullah Gül-Ali Babacan partisi için daha derinden çalışıyor. Partinin kuruluşunun önümüzdeki yıla kaldığı konuşuluyor. 2020 yılının ilk çeyreği işaret ediliyor.

Her defasında vurguluyorum. Davutoğlu ve Babacan partilerinin ne kadar oy alacağından ziyade ne götüreceği önemli. Tüm hesaplar 2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimine göre yapılıyor. Hesap, Erdoğan’ın seçilmesini önlemek.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum