Davutoğlu ve Babacan arasında kritik görüşme

davutoglu-ve-babacan-ayni-partide-birlesecek-mi-ByY.jpg

Gözlerin CHP’deki tartışmalar odaklandığını söyleyen Selvi, bugün yayımlanan köşe yazısında, yeni parti kurma hazırlıklarıyla ilgili çalışmaların hızlandığını vurguladı. Davutoğlu’nun Babacan ile kritik bir görüşme yapacağını söyleyen Selvi, Davutoğlu’nun çalışmalarını yürüttüğü ekibe “Ali Babacan’la bir daha görüşeceğim. Birlikte hareket edelim diyeceğim” dediğini öne sürdü.

GÖZLER CHP’deki tartışmaya çevrildi ama bu arada yeni parti kurma hazırlıklarıyla ilgili çalışmalar hızlandı.

Daha doğrusu, Ahmet Davutoğlu parti kurma çalışmalarını sonuna getirdi ama Ali Babacan-Abdullah Gül partisi hâlâ sessiz ve derinden çalışma özelliğini koruyor.

Ahmet Davutoğlu’nun partinin ismi ve logosuyla ilgili çalışmaları sonuçlandırdığı söyleniyor. Ancak yöntem olarak, önce kurucular kurulunu ilan edip onların karar verdiği ismi ve logoyu kamuoyuna açıklamayı tercih ettiği
ifade ediliyor. Partinin kuruluşunu ilan etmeden önce Davutoğlu’nun kritik bir görüşme yapacağı söyleniyor. Davutoğlu’nun parti kurma çalışmalarını yürüttüğü ekibe “Partinin kuruluşunu ilan etmeden önce Ali Babacan’la bir daha görüşeceğim. Birlikte hareket edelim diyeceğim. Ama onlar birlikte hareket etmeme konusunda ısrarlı olurlarsa, partiler kurulur, ileride işbirliği yaparız. Abdullah Gül’e de Ali Babacan’a da saygı duyuyorum. Ama Ali Bey’le ayrı bir aile hukukumuz var” dediği ifade ediliyor.

Abdullah Gül’ün ise Davutoğlu’nu istemediği söyleniyor. O nedenle bu görüşme gerçekleşse de Babacan’ın olumlu yanıt vermesi beklenmiyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum