Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

5dc2b0625cf3b01ff8483d54.jpeg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ABD, Bağdadi’yi tünelde imha etti. İlk kez açıklıyorum, biz de Bağdadi’nin hanımını yakaladık ama bakın bir yaygara yapmadık. Aynı şekilde kız kardeşini ve eniştesini de Suriye’de yakaladık. Şu anda bu noktada çalışmalarımızı en güçlü şekilde sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. Yıl Kutlama Töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Ülkemizde ilahiyat kurumlarını daha ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İlahiyat mezunları öğretmen olmak için gayret etmiyor. Birçok imam hatip okulunda Kuran dersleri boş geçiyor.

“Dindar gençlik” dedim diye bana imam hatipliler bile saldırdı. Dindar gençlik yetiştiği zaman tinerciyi, hırsızı, alkoliği görmeyiz. Dindar neslin olduğu bir ülkede, inanıyorum ki tüm manevi değerler bir anda yüksek bir sıçrama yapacak ve birbirini menfaat, makam, mevki için değil Allah için seven bir millet ortaya çıkacaktır.

Tek parti döneminde milletle inancı arasındaki irtibatı cenaze yıkama seviyesine düşürme gayesiyle hareket edilmiştir. İlahiyat fakülteleri ve imam hatip okulları milletimizin sahiplenmesiyle kök saldı. Şu anda 1 milyon 300 bine varan imam hatip öğrencisi var. Çağı yakalamanın yolu geçmişimizle irtibatı kesmeste değil, ondan güç almakta yatıyor.

Yedi düvel üzerimize saldırıyor. Peki onlar üzerimize saldırıyor diye biz geçmişte olduğu gibi sünepe durumuna geçip, yanaklarımızı çevirip ‘tokatlayın’ diyecek miyiz? Diyemeyiz. Onun için dik durmaya mecburuz.

Şimdi artık biz kendi İHA’mızı da SİHA’mızı da Akıncı’yı da yapıyoruz. Obama’ya “Mühimmat sıkıntımız var” dedim, “Göndereceğiz” dedi, gelmedi. Bu sayede bizi akıllı bomba sahibi yaptılar.

Akademik hayatta her bir ilahiyatçımız samimiyetle, ahlakıyla örnek olmak mecburiyetindedir.

ABD, Bağdadi’yi tünelde imha etti. İlk kez açıklıyorum, biz de Bağdadi’nin hanımını yakaladık ama bakın bir yaygara yapmadık. Aynı şekilde kız kardeşini ve eniştesini de Suriye’de yakaladık. Şu anda bu noktada çalışmalarımızı en güçlü şekilde sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz.

İslam barış dinidir. Müslüman da barış için çalışan kişidir. Terörist, kendi sapkın davası için gözünü kırpmadan masumların kanını döken kişidir. Bu bakımdan Müslüman’dan terörist olmaz. Utanmadan, sıkılmadan ‘İslami terör’ ifadesini kullanan Batı’nın önce aynaya bakması lazım. Eğer terörist arıyorsanız onlar sizde. İslam’ın adını kullanarak terör faaliyeti yürütenlerin tamamının üzerini kazıyın, altından İslam düşmanları çıkacaktır. El Kaide ve ikizi DEAŞ’ı kimlerin kurduğunu bizzat takip ediyoruz. Hepsi arşivimizde var.

FETÖ’nün gerçekte ne olduğunu görmek istiyorsanız elebaşlarının nerede, kimlerin himayesinde yaşadığına bakınız. FETÖ elebaşını Amerika 99’da niçin davet etti, niçin şu anda bize teslim etmiyorlar?

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum