Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalar

recep-tayyip-erdogan-6.jpg

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu'nda sağlık çalışanları ile iftarda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, programda konuşma yaptı. ( Cumhurbaşkanlığı / Kayhan Özer - Anadolu Ajansı )

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Tek başına, ülkemizin son 6 yılda üst üste yaşadığı hadiseler bile karşı karşıya kaldığımız oyunun büyüklüğünü göstermeye yetecektir.

Son yıllarda artan ekonomik saldırılara yek vücut olarak direndik. 81 vilayetiyle ülkemizin tamamından çok destek aldık. İstanbul her zaman bu mücadelenin lokomotifliğini yaptı. Düzenlediğimiz her miting düşmanlarımıza karşı İstanbul’un bir meydan okuyuşuydu. İstanbul 1994 yılından beri bizi hiç yalnız bırakmadı İstanbul’a minnet borcumuzu ödeyemeyiz.

Hiç kimsenin bizi sandığın namusuna sahip çıktığımız için eleştirme hakkı yok. YSK üyelerine hakaret etmenin onlara çete diyerek onları hedef göstermenin hiçbir haklı gerekçesi olmaz.

23 Haziran’da yeni bir seçimle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na kavuşacaktır. 23 Haziran’da sandığa ve sandık sonuçlarına sıkı bir şekilde sahip çıkmanızı istiyorum.Tüm İstanbul halkının kendi iradelerine sahip çıkacaklarına inanıyorum. İstanbul halkının karşısına çok büyük imaj kampanyalarıyla, hoşgörü, diyalog, çağdaşlık abidesi olarak çıkartılan kişilerin suratındaki makyaj döküldükçe, gerçek yüzü ortaya çıkmaya başladı. Hayatında hiçbir başarı hikayesi olmayan, eserleriyle değil sadece hoyratlık, hakaret, tehdit, tahammülsüzlük, bütün bunlarla gündeme gelen bir kişiye benim vatandaşımın İstanbul’u emanet etmeyeceğine inanıyorum.

Türkiye’nin önünde hem çok büyük zorluklar hem de çok büyük fırsatlar var. Zorlukları fırsata dönüştürmek bizim elimizde. Hedeflerimize ulaştığımızda ülkemizin önünde bambaşka kapılar açılacak. Ülkemizde bir kesim büyük oyunu görmekte zorlanıyor. Suriye Irak Kıbrıs meselelerini sadece bu ülkenin sorunu sananlar büyük oyunu göremeyenlerdir.

Türkiye her alanda asrının en kritik mücadelesini vermektedir. İstanbul seçimleri de bu mücadelenin parçasıdır.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum