Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Meraklı olanlar varsa Pensilvanya’ya buyursun gitsinler, yol paralarını da veririz”

erdogan-3.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devlet tanımıyoruz. Çok meraklı olanlar varsa Pensilvanya’ya buyursun gitsinler, yol paralarını da veririz. Onlara bu topraklarda yer yok.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi öncesinde kongrenin yapılacağı salon önünde toplanan partililere seslendi. “24 Haziran seçimlerinde inanıyorum ki yapmış olduğunuz hazırlıklarla sandıkları patlatacaksınız” diyen Erdoğan, “Durmak yok yola devam. Yola çıkarken zaten böyle demiştik. 16 yıl önce böyle demiştik, şimdi yine böyle diyoruz. Gençler, çok farklı bir yolculuğun içindeyiz. Aşık Veysel ne diyor; ‘uzun ince bir yoldayım gidiyorum gündüz gece.’ Biz de gideceğiz gündüz gece. Onun için durmak yok, yola devam. Bizim bir aşkımız, sevdamız var, biz bu millete sevdalıyız, bu millete aşığız. Bizim bu millete, vatana aşkımızı kimseyle mukayese etmeyiz. Niye? Yaptıklarımızla ortadayız, yatırımlarımızla ortadayız, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda, enerjide, tarımda, dış politikada attığımız adımlarla biz bu ülkeyi 3,5 kat büyüttük. Gençler, size birileri geldiği zaman onlara şunu diyin; hayatınızda bir Marmaray yapabildiniz mi? Siz hayatınızda bir Avrasya Tüneli yapabildiniz mi? Bir yavuz Sultan Selim Köprüsü yapabildiniz mi? Bir Osman Gazi Köprüsü yapabildiniz mi? Onlara bunları söyleyin. AK Parti iktidarının eseri olmadığı bir yer yok. 81 vilayetin 81’inde biz eserlerimizle konuşuyoruz, siz neyle konuşuyorsunuz? Benim başörtülü bacılarım, kızlarım, onların elinden üniversiteye gitme hakkını aldınız ama AK Parti ile üniversite kapıları onlara açıldı. Şu anda başörtülü olanlar her yerde çalışma hakkına sahip. Şurada başı açık, başı örtülü benim kızlarım bir arada mı? Ne oldu? Bu ülke yıkıldı mı? Biz kardeşi kardeşle barıştırdık. Özellikle AK Parti Gençlik Kolları’nın çatısı altındaki renk, tablo bu. Ayrımcılık yok ama onlar ayırdılar, böldüler, biz bütünleştirdik. Farkımız bu.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Birileri ülkemizde bölücülük yaptı ve bunlar bir de parti kurarak tehditlerle maalesef benim Kürt kardeşlerimi sömürdüler, çukurlar açtılar. Güneydoğu Anadolu’yu adeta atık su kanalları gibi böldüler, parçaladılar. Onlara gereken dersi verdik mi? Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te inlerine gireceğiz dedim. Girdik mi? Şu anda kaçacak delik arıyorlar mı? Bu milletin huzuruna kast edenlere buraları zindan ederiz. Bu vatanımızı böldürtmedik, böldürtmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devlet tanımıyoruz. Çok meraklı olanlar varsa Pensilvanya’ya buyursun gitsinler, yol paralarını da veririz. Onlara bu topraklarda yer yok. Onun için yakaladığımızı içeri atıyoruz. Bu milleti böldüler, parçaladılar, gençlerimizi birbirine düşürdüler. Bunlara gereken dersi sonuna kadar vereceğiz. Öyleyse bu rabiamızı gerçekleştirmek için ne yapacağız? Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bundan taviz yok. Birbirimizi Allah için seveceğiz.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum