Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP seçim beyannamesini açıklıyor

sondakika-710x473-1.jpg

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada “İnşallah her iki seçimden de yüzümüzün akıyla çıkacağız.” dedi.

Erdoğan, “Vakit Türkiye Vakti, diyerek yola çıkıyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 50’nin çok üzerinde bir oyla kazanmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Seçim beyannamemizi, ‘Yaparsa yine AK Parti yapar’ diyerek milletimizin takdirine sunuyoruz.” dedi.

YÜKSEK GELİR HEDEFİ

Erdoğan şöyle devam etti:

“Yeni hedefimiz ülkemizi yüksek gelirli ülkeler ligine taşımaktır.

Birleşmiş Milletler İnsani Gelişmişlik Endeksine göre, yüksek insani gelişmişlik seviyesine çıkarmış olduğumuz ülkemizi, en yüksek insani gelişmişlik seviyesine de ulaştıracağız.

Kadınların iş gücüne katılma oranını 2023 sonunda yüzde 40’ın üzerine çıkaracağız.

Ülkemizi eğitim, sağlık, bilgi ve iletişim, enerji, savunma sanayi, ulaştırma, lojistik ve ticarette yerli, milli üretimle söz sahibi olan, cazibe merkezi konumunda bir ülke haline dönüştüreceğiz.

AB başta olmak üzere farklı bölgesel yapılarla ekonomik ve siyasal ilişkilerimizi daha da güçlendireceğiz.”

SAVUNMA SANAYİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayine ilişkin “Türkiye sadece kendi ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayacak, dünyanın önde gelen ihracatçı ülkeleri arasına girecektir.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Küresel düzeyde daha özgürlükçü, kapsayıcı, adaletli bir düzenin tesisine öncülük yapacağız. Bu anlayışla Türkiye, bugün olduğu gibi gelecekte de demokrasi ve adaleti sadece kendi insanı için değil, tüm insanlık için istemeye devam edecektir. ‘Dünya beşten büyüktür’ çağrımızı kararlılıkla ifade etmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

Erdoğan, “24 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye’yi ekonomide olduğu gibi demokrasi liginde de bir üst sınıfa çıkartacağız.” diye konuştu.

CEMEVLERİNE HUKUKİ STATÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yeni dönemde cemevlerine hukuki statü tanıyacağız.” dedi.

ÜNAL: YÜKSELİŞİN EŞİĞİNDEYİZ

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Ankara Spor Salonu’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dünyaya vereceği cevapların konuşulacağı seçim beyannamesinin tanıtımını yapacaklarını belirtti.  Bugünün AKP için yeni bir başlangıç olduğunu vurgulayan Ünal, “Biz 2002’de yola çıkarken Cumhurbaşkanımız, o günkü Genel Başkanımız ‘Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’ demişti. Geçtiğimiz 16 yıl Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmadı. 16 yılda biz, bir diriliş gerçekleştik, şimdi bir şahlanışın ve yükselişin eşiğindeyiz. Şimdi biz yeni bir yüzyıl başlarken liderimizle, yeni hükümet sistemimizle, aşkımızla, heyecanımızla yola çıkıyoruz.” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum