CHP’nin bayram programı: İstanbul seçmeni nereye parti oraya

1937921-dIEm80.jpg

CHP, AKP’nin başvurusuyla YSK’nın iptal ettiği İstanbul seçimi için 9 günlük bayram tatiline özel programlar oluşturdu. “Seçmen nereye biz oraya” diyen CHP’liler Sivas, Tokat, Trabzon gibi İstanbul’da nüfus yoğunluğu fazla olan illere gidecek. 

Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre CHP’de, büyük mitinglerden çok birebir temasla yüzyüze iletişim üzerine kurulan “Sessiz kampanya” yapılacak.

Seçimlerin iptalinin ardından 22 Mayıs’ta ikinci seçim kampanyasını başlatan Ekrem İmamoğlu’nun çalışması için CHP yönetimi 115 milletvekili, PM üyeleri ve belediye başkanlarını görevlendirdi. 39 ilçeye 39 milletvekili görevlendirilirken diğer milletvekili ve yöneticiler ise ilçelerin taleplerine göre görevlendirilmek üzere “İstanbul havuzu”na alındı. Edinilen bilgiye göre 39 ilçede 3 kişilik çalışma grupları oluşturuldu. Her ilçedeki çalışma grubunda 1 koordinatör milletvekili, o ilçenin belediye başkanı veya belediye başkan adayı ile ilçe başkanı yer alıyor. Bu üçlü çalışma grubu her gün toplanarak günün ilçe genelinde planlamasını yapıyor. Planlamalar kapsamında İstanbul havuzundan ihtiyaç duyulan milletvekili, belediye başkanı ya da parti yöneticisi ilçeye davet ediliyor.

“Ekrem İmamoğlu’na oy verdim ama pişmanım’ diyen tek bir kişi yok”

İstanbul’daki seçim kampanyası ile ilgili bilgi veren bir parti yöneticisi, “Çok iyi bir hava var. Bugüne kadar “Ekrem İmamoğlu’na oy verdim ama pişmanım, bu kez vermeyeceğim” diyen tek bir kişi ile karşılaşmadık. Ama “Binali Yıldırım’a verdim, bu kez vermeyeceğim” diyen insanlar var. Çok sayıda seçmen yapılan haksızlığı görüyor. Bunun yanı sıra vatandaş seçimden de bıkmış durumda. Daha iyi bir sonuçla kazanacağız.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum