CHP’li Pekşen’den Trabzon’da milletvekili tahmini

peksen.jpg

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Trabzon İl Başkanlığı tarafından 24 Haziran erken seçimlerde uygulanacak seçim politikalarını tartışmak amacıyla düzenlenen Trabzon Danışma Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Trabzon Milletvekili olmaktan gurur duyduğunu ve bu görevi layıkıyla yerine getirdiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Pekşen, “24 Haziran’da hayati bir seçim var. Bu seçimlerde Trabzon’da milletvekili dağılımı en az 3-3 olur. Ama 4-2 olursa yani ittifak bloğu dört milletvekili çıkarırsa bunu başarı saymam çünkü bunu zaten bekliyorum. Bu hepimizin beklemesi gereken bir sonuçtur” dedi.

Parti üyelerinin seçim çalışmalarına katılımın önemini vurgulayan Pekşen “Trabzon İl Örgütüyle gurur duyuyorum. Milletvekili olduğum iki buçuk yıl içerisinde seçimler, referandum, darbe girişimi, Adalet Yürüyüşü yaşadık. Trabzon bayrağını Trabzon’a yakışır şekilde taşıdım. Bu bayrağı taşırken hangi kentin ve kimlerin bayrağını taşıdığımı bir an olsun aklımdan çıkarmadım. Bu bayrağın hakkını vermeye çalıştım. Verdiğim sözleri yerine getirmek için çok çalıştım. Bunda da başarılı olduğuma inanıyorum. Hiçbir listede olmadan, tüm Türkiye’nin desteği ile Parti Meclisine seçilmekten gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanlığı gündeme geldiğinde bu makama layık görülenler arasında bir Trabzonlu olarak benim de adımın yer alması hayatım boyunca yaşadığım en büyük gururlardan birisidir. 2,5 yıl önce Trabzon’da milletvekili seçildiğimde bana bazı insanlar selam vermiyordu. Ama şimdi beni tanımayan, CHP’ye hiç oy vermemiş insanlar siyasi mücadelenin karşılığını veriyorlar. Bu şehrin caddelerinde yürürken beni tanımayan insanlar bana selam veriyor. Hangi partiden olursa olsun verilen mücadele takdir ediliyor. Ben Trabzon’dan ödülümü aldım. Beni gören insanların yanıma gelip yaptıklarımdan dolayı teşekkür etmesi, siyaseten ve insani olarak yaptıklarımızın doğru olduğunu, toplumda karşılığı olduğunu ortaya koymaktadır” diye konuştu.

“Yerel seçimlerde Trabzon’da 18-0 yapacağız”

“Örgütümüzün esas hedef koyması gereken yer yerel yönetimlerdir” diyen Pekşen, açıklamalarını sürdürerek “Yerel yönetimlerde 18-0 kazanmazsak bu benim siyasi hayatımdaki en büyük başarısızlıktır. Eğer geleceği planlıyorsak gelecekte de biz olacağız. Gelecek nesillere büyük bir iddia koymalıyız. Bu iddia, bu kenti 21. yüz yılın insanlık tarihini yazacak bir kent haline getirmektir” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum