CHP, İYİ Parti, SP ve DP ittifakının ismi belli oldu!

ittifak.jpg

Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Parti ve Demokrat Parti arasındaki ittifakının protokol imzaları da tamamlandı.

“Parlamenter sistem”e vurgu yapan ittifakın protokol metni bugün öğlen saatlerinde YSK’ya verilecek. İttifakın isminin “Millet İttifakı” olduğu belirtilirken, protokol metninin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve DP Genel Başkanı Gültekin Uysal tarafından imzalandığı bildirildi.

Bugün 15.00’da ittifakta yer alan dört partinin genel başkan yardımcılarından oluşan bir heyet tarafından YSK’ya teslim edilecek olan protokolün ardından ittifakı oluşturan liderlerin de bu birlikteliğe ilişkin ortak açıklama yapmaları bekleniyor. İttifak liderlerinin ortak açıklamasının ise bugün yerine ileri bir tarihte gerçekleşebileceği söyleniyor.

CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinin kendi kurumsal kimlikleriyle yer alacakları ‘Millet İttifak’ında, Demokrat Parti’nin İYİ Parti listesinden katılacağı belirtildi. Ankara kulislerinde ise kurumsal kimliği ile ittifakta yer almasına rağmen Saadet Partisinden bazı isimlerin, CHP ve İYİ Parti listelerinde yer alacağı konuşuluyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum