CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: İktidarın belediyecilik alanındaki siyaseti de iflas etmiştir

chp-genel-baskan-yardimcisi-torun-iktidarin-belediyecilik-alanindaki-siyaseti-de-iflas-etmistir_1aaaba5.jpg

ANKARA (AA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, iktidarın bir çok konuda olduğu gibi belediyecilik alanındaki siyasetinin de iflas ettiğini ileri sürdü.

Torun, yazılı açıklamasında, iktidarın büyükşehir belediyelerinin sayısını 30’dan 51’e çıkarma yönünde çalışma yaptığını belirtti.

“Büyükşehir olma kriterinin nasıl tespit edildiği” sorusunu iktidarın yanıtlaması gerektiğini belirten Torun, “Bu tür tespitler tarafsız, bilimsel ve teknik ölçütlerden yola çıkarak yapılmalıdır. Ancak her zaman olduğu gibi hükümet bu tür bir çaba içinde değildir. Kriter siyasidir ve bu konuda kararların hükümet tarafından değil, Cumhurbaşkanı tarafından alındığı anlaşılmaktadır.” görüşünü paylaştı.

Daha önce 60 olarak açıklanan büyükşehir sayısının, 51’e indirilerek Uşak, Kırklareli, Niğde, Bitlis, Rize, Amasya, Siirt, Bolu, Nevşehir ve Kars’ın cezalandırıldığını da ileri süren Torun, bunun kabul edilmesinin mümkün olmadığını bildirdi.

İktidarın bir çok konuda olduğu gibi belediyecilik alanındaki siyasetinin de iflas ettiğini ileri süren Torun, “Tüm alanlardaki başarısız ve beceriksiz politikalarıyla kredisi tükenen AKP Hükümeti, eğer büyükşehir belediyelerinin sayısı ile oynayarak halkımızın oylarını satın alabileceğini düşünüyorsa, hatırlatmak isteriz ki halkımız bu ucuz popülizme doymuştur. Hükümete yanıt en açık biçimde sandıkta verilecektir.” açıklamasını yaptı.

Muhabir: Barış Gündoğan

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum