Cami avlusunda okuma günleri

cami-avlusunda-okuma-gunleri_f65e0b2.jpg

İSTANBUL

Yedi Hilal Derneği, okul yönetimleri ve ailelerin yazılı izinleriyle, okul çıkışlarında öğrencileri camiye götürüp okuma halkaları oluşturarak, çocuklara hem okuma hem de camiye gitme alışkanlığını kazandırmaya çalışıyor.

Kartal Soğanlık İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Yedi Hilal Derneği Üyesi Yusuf İslam Kara gözetiminde kitap okuyor.

Kara, okul yönetimi ve velilerden aldığı yazılı izinle, evleri okula yakın olan ve etkinliğe katılmak isteyen öğrencileri, okul çıkışında alıp en yakın camiye götürüyor. Caminin uygun bir yerinde halka oluşturup sırayla öğrencilere kitap okutan Kara, okuma etkinliği bitiminde öğrencilerle birlikte namaz kılıyor.

Etkinliğin Yedi Hilal Derneği tarafından okul yönetimleri ve ailelerin işbirliğiyle İstanbul’da birçok ilçede yapıldığı öğrenildi.

AA muhabirine açıklama yapan Kara, hem çocukları camiye alıştırmak hem de onlara okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçladıklarını belirterek, Kartal’da Topselvi, Atalar, Kurfalı, Yakacık semtlerinde yapılan etkinliğin özellikle ortaokul 7 ve 8. sınıf öğrencilerini kapsadığını söyledi.

Muhabir: Tansel Parlak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum