Bursa ve Arnavutköy’de orman yangınları

1577025946337-manset.jpg

Bursa’nın Gemlik ve İnegöl ilçelerinde yarım saat arayla orman yangını çıktı. Arnavutköy’de çıkan orman yangınında 1 dönümlük alan yandı.

Bursa

Bursa’nın Gemlik ve İnegöl ilçelerinde yarım saat arayla orman yangını çıktı. Gemlik’teki yangın, itfaiye ve orman ekiplerince 1 saatlik çalışmayla söndürüldü. İnegöl’deki yangını söndürme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

İlk yangın, saat 15.00 sıralarında, Gemlik’e bağlı Kurtul Mahallesi Doğantepe mevkiindeki dere yatağında bilinmeyen nedenle çıktı. Yangın, kısa sürede büyüyüp ormanlık alana sıçrarken, mahalleli durumu itfaiyeye bildirdi. Bölgeye İtfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yaklaşık 1 saatlik müdahalesinin ardından yangın söndürüldü.

İnegöl’ün kırsal Tahtaköprü Mahallesi’ndeki ormanlık alanda, saat 15.30 sıralarında ise ikinci bir yangın çıktı. Bilinmeyen nedenle çıkan yangında bölgeden yükselen duman ve alevleri görenler, durumu itfaiyeye bildirdi. Ormanlık alana itfaiye ekipleri sevk edilirken, lodos nedeniyle yangın büyüdü. İtfaiye, arazözle yangına müdahaleye başladı. Ekiplerin söndürme çalışmaları sürüyor.

Arnavutköy

Arnavutköy’de çıkan orman yangınında 1 dönümlük alan yandı. Ekipler tarafından kısa sürede söndürülen yangının, bir grubun yaktığı ateşin lodosun etkisiyle sıçramasıyla çıktığı üzerinde duruluyor.

Yangın, saat 16.45 sıralarında Hacımaşlı yolu üzerindeki ormanlık alanda çıktı. Bölgede oturanların dumanları görüp durumu bildirmesiyle olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, yükselen alevlere müdahalede bulunarak yangını kısa sürede söndürdü. Ormanda 1 dönümlük alan yandı. Soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum