Birçok şehirde eş zamanlı operasyon! Çok sayıda yakalama kararı

020720190930410303318.jpg

Emniyet ekipleri sabah saatlerinden itibaren birçok ilde FETÖ’ye yönelik soruşturmalar kapsamında peş peşe operasyonlar düzenledi. Düzenlenen operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Birçok ilde eş zamanlı operasyon devam ediyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 30 kişi hakkında FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli haberleşme ağı olan BYLOCK kullandıkları gerekçesiyle gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilen 22 şüpheli yakalandı.

İSTANBUL MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU: 40 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 40 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

15 ilde başlatılan operasyon operasyonlarda, 1 albay, 1 yarbay, 3 yüzbaşı, 6 üsteğmen, 1 teğmen, 22 astsubay, 3 uzman ve 3 askeri öğrenci olmak üzere bazıları muvazzaf ve bazıları da ihraç olmak toplamda 40 asker hakkında gözaltı kararı bulunuyor. Şüphelilerin yakalanmasına yönelik operasyonların sürdüğü öğrenildi. Özden ATİK/ İSTANBUL, (DHA)

KONYA MERKEZLİ 25 İLDE FETÖ OPERASYONU

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturmalarında daha önce gözaltına alınan örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki askeri personel ve bu personele ‘mahrem imamlık’ yaptığı ileri sürülen kişilerin verdiği ifadeler doğrultusunda, örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki yapılanmasına yönelik operasyon gerçekleştirildi. Aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 40 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Karar üzerine bu sabah Konya merkezli 25 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Şüphelilerin gözaltına alınması için operasyonun sürdüğü belirtildi. Tolga YANIK/KONYA, (DHA)

İZMİR’DE 42 KİŞİYE YÖNELİK FETÖ OPERASYONU

İzmir merkezli 18 ilde, FETÖ/PDY’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 28’i muvazzaf asker, 42 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Şüpheliler arasında bir binbaşı ile 2 yüzbaşının da bulunduğu belirtildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY’nin TSK’daki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün mahrem imamlarınca ankesörlü veya büfe telefonlarından arandıkları saptanan 42 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Muvazzaf 1 binbaşı, 2 yüzbaşı, 2 üsteğmen, 18 astsubay ve 5 uzman çavuş ile meslekten ihraç edilen 1 yüzbaşı, 1 teğmen, 4 astsubay, 2 emekli astsubay, sözleşmesi feshedilen 1 astsubay, 1 emekli uzman çavuş ve askeri okuldan ilişiği kesilen 4 öğrencinin yakalanması için İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu sabah operasyon başlattı. İzmir merkezli olarak, İstanbul, Ankara, Amasya, Balıkesir, Bursa, Çorum, Eskişehir, Hatay, Kayseri, Kütahya, Kahramanmaraş, Kocaeli, Mardin, Muğla, Mersin, Van ve Yalova’da düzenlenen operasyonun sürdüğü belirtildi.

Kaynak:DHA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum