Belediye başkanına silahlı saldırı!

sondakika-710x473.jpg

Niğde merkeze bağlı Yeşilgölcük beldesi Belediye Başkanı Hakkı Şengül silahlı saldırıya uğradı. Belediyede çalışan mevsimlik işçi tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda vücuduna isabet eden 4 kurşunla ağır yaralanan Başkan Şengül hastaneye kaldırılırdı. Saldırgan Serkan T. ise jandarmaya teslim oldu.

Belediye binasında saat 18.00 sıralarında meydana gelen olay, Yeşilgölcük Belediyesi’nde mevsimlik işçi olarak çalıştığı öğrenilen Serkan T. tarafından hizmet binasının içinde gerçekleşti. Belediye Başkanı Hakkı Şengül’e silahlı saldırıda bulunulmasının ardından belediye binasında büyük panik yaşanırken, Başkan Şengül ise vücuduna isabet eden 4 kurşunla ağır yaralandı. Şengül, olay yerine çağrılan ambulansla ile Niğde’deki Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, hastaneden gelen ilk bilgiler Başkan Şengül’ün hayati tehlikesinin sürdüğü yönünde oldu.

Olay sonrası kaçan saldırgan Serkan T. ise daha sonra jandarmaya teslim olurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum