Başkan İmamoğlu: “Cumhurbaşkanlığı sandalyenin niye kırık olduğunu araştırsın, oturduğumuz yerler belliydi”

2435812_810x458.jpg

Dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen toplantı sırasında sandalyesi kırılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklamalarda bulundu.

“Oturduğumuz koltuk durup, dururken kırıldı. Sayın Cumhurbaşkanı ‘İsraf yaptın’ dedi. Ben de ‘Bu israf değil, sandalye kırık’ dedim” ifadesini kullanan İmamoğlu, şöyle devam etti:”Olsun ikinci sandalyeye daha sağlam oturuyoruz’ dedim. Bu tabii öyle bir magazin durum oluştu. Sandalye niye kırıktı? Onu Cumhurbaşkanlığı araştırsın. Oturduğumuz yerler belliydi.”

15 Temmuz Demokrasi Otogarı (Esenler Otogarı) ile ilgili olarak da konuşan İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Bugün bir ara tespit yapmak istedim Otogar’da. Önce otopark kısmını İSPARK olarak teslim aldık. Akabinde otobüs giriş çıkışlarını da denetim altına aldık. Bütün kiracıların muhatabı artık İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir. Dolayısıyla İBB mal sahibidir. Başkası değildir. Bu bir lütuf değil, 16 milyon insanın hakkını teslim almaktır. Geçmişe dönük de usulsüz işlem varsa onlarla ilgili arkadaşlarım da takipçisi olacaktır. Biz otogarın, yeni bir otogara taşınmasını önemsiyoruz. Yeni otogarın nerede olması gerektiği konusunda ortak karar alacağız. Buranın sorunlarının çözümü için tarih vermek istiyorum. Ekim sonu burayı tekrar ziyarete geleceğim.”

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN: PARASINI İSTEMEDİ, BU CUMHURBAŞKANIMIZA HAKSIZLIK OLUR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun da konuya ilişkin olarak Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın sorularını yanıtladı.

Ongun, kırık sandalyeyle ilgili olarak “Bazı medya kuruluşlarında Cumhurbaşkanımızın sandalyenin parasını istediğine dair haberler vardı. Bu cumhurbaşkanımıza haksızlık olur. ‘Sandalyeyi kırdın, israf’ demiş sadece. Başkanımız da cevap olarak, ‘İkinci kez oturduğumda daha sağlam otururum’ demiş. İstanbul seçimlerini kastederek” açıklamasında bulundu.

SANDALYE 3 KEZ DEĞİŞMİŞ

Sandalyenin kırılmasının ardından görevlilerin yeni sandalye getirdiği söyleyen Ongun, “İkinci gelen sandalye de sağlam değilmiş. Bir süre sonra durumu fark eden görevliler, üçüncü kez başkanın sandalyesini değiştirmiş” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum