Bakan Pakdemirli: “Muğla’daki orman yangınında 350-400 hektar alan etkilendi”

dfddfea918cm.jpg

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla’daki orman yangınıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Önceki gün Dalaman’da başlayan ve Fethiye’nin turistik Göcek mahallesine kadar yayılan yangınla ilgili Pakdemirli, “Bugün itibarıyla 30 ila 50 hektar arasında, bölgede tütmeler var. Özellikle hava araçlarıyla tabiri caizse buraları suyla döverek, mümkün mertebe buradaki tüm tütmeleri bitirmeye çalışıyoruz” dedi.Pakdemirli, “Sabahın ilk ışıklarıyla tüm helikopterlerimiz havalandı. Helikopterlerin sayısını 13’ten 19’a çıkardık. Bugün itibarıyla yukarıdan gördüğümüz tablo düne göre çok daha iyileşmiş durumda. Dün 350 hektar alanın etkilendiğini söylemiştim. Yangın söndürülünce daha net görünür ama kabaca 350-400 hektar alanın etkilenmiş olabileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

“Bölgeye tatile gelmek isteyenler varsa çok rahatlıkla gelsinler. Yerleşim yerleriyle ilgili herhangi bir tehdit söz konusu değil” diyen Pakdemirli, şöyle devam etti:

“Dezenformasyona lütfen itibar etmeyelim. Sosyal medyada ben bunları görüyorum. Sonbaharda bu yanan alanlarla alakalı tüm Muğlalıları fidan dikmeye davet ediyorum.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum