Bahçeli’den CHP ve SP’nin Cumhurbaşkanı adaylarına ilişkin ilk yorum

devlet_bahceli_fenerbahcebesiktas_derbisi_kaldigi_yerden_oynanmaliYE.jpg

MHP liderine gazetecilerden gelen Saadet Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı olarak Temel Karamollaoğlu’nu gösteresine ilişkin soru üzerine “Allah hayırlı uğurlu etsin. Son yılların en popüler siyasetçisi olmuştu. Bakalım bundan sonra ne kadar tekrarlanacak.” yanıtı geldi.

CHP’nin henüz cumhurbaşkanı adayını açıklamaması ile ilgili olarak ise Bahçeli, “Sabrı taşırdı. Millet merak ediyor. Bir gün CHP önünde halk toplanacak. Artık açıkla şu adayı diyecekler.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, ittifak ve seçim güvenliği ile ilgili olarak ise “Hazırlıklar tamamlandı. Cumhur ittifakının çalışmaları tamamlandı.Yarın grup kararı alınarak ittifak protokolü Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek.

Bütün siyasi partilere bu manada sorumluluklar düşer. YSK bu manada görevlidir. Hal böyle olunca emniyet güçleriyle, partilerin temsilcileriyle seçim güvenliği sağlanmış olur. Ama esas seçmene düşer bu. Seçmen çok sabırlı, hileye tevessül etmeden demokratik hakkı olan oyunu kullanma hakkına kavuşursa seçim güvenli demektir.” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum