“Babacan’ın kasım ayında kuracağı partinin, fazla hafife alınmayacak bir parti olacağını söyleyebiliriz”

14087.jpg

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, “Koç olacak kuzu” başlığıyla yayımlanan yazısında, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni parti kurma hazırlığı içinde olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a yönelik farklı tavır sergilediğini yazdı. Erdoğan’ın bu iki isme davranışı arasında büyük farklar olduğunu söyleyen Zeyrek, “Erdoğan, Babacan ve ekibini doğrudan hedef almazken ‘manifesto’ üzerinden Davutoğlu’nu eleştiriyor. Erdoğan Babacan’ı partiden ihraç etmek bir yana, kendisiyle bizzat görüşerek yanında tutmaya çalışırken, Davutoğlu ile birlikte hareket eden isimler için ihraç kartını ortaya koydu” dedi.

AKP kurmaylarının Davutoğlu için başvurulan ihraç yönteminin Babacan ve diğerleri için de uygulanmasını parti tabanına izah etmekte zorlanacaklarını ifade ettiğini aktaran Zeyrek, “Şayet Babacan ve ekibi ihraç edilirse, parti tabanında tepki istifaları olacağı da yapılan yorumlar arasında” diye yazdı.

AKP MYK toplantısında Ahmet DavutoğluAyhan Sefer ÜstünSelçuk Özdağ ve Abdullah Başçı hakkında verilen partiden kesin ihraç kararını da değerlendiren Zeyrek, “Haklarında ihraç soruşturması açılanlar listesine yakında yeni isimler de eklenebilir” diye yazdı.

Zeyrek, AKP’de yaşanan tartışmalardan hareketler “Babacan’ın kasım ayında kuracağı partinin, fazla hafife alınmayacak bir parti olacağını söyleyebiliriz” yorumunda bulundu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum