Artvin’de kar nedeniyle önce pazar yeri sonra festival çadırı çöktü

1581254635321-aw-931399-06.jpg

ARHAVİ'DE ÇATISINDA BİRİKEN KAR NEDENİYLE PAZAR YERİ ÇÖKTÜ: 1 YARALI

Artvin’in Arhavi ilçesinde iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle çatısında biriken kar nedeniyle ilçe merkezindeki pazar yeri çöktü. Arhavi’de pazar yerinin ardından yine ilçe merkezi sahil yolu üzerindeki festival çadırı da çatısında biriken kara dayanamayarak çöktü.

1 yaralı

Pazar yerindeki çökmede bir kişi yaralanırken, en kaz altında kalan 4 araç da zarar gördü. Olay bugün saat 11.00 sıralarında ilçe merkezindeki pazar yerinde meydana geldi. iki gündür bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle pazar yerinin çatısında biriken karlar nedeniyle çökme meydana geldi. Olayla ilk belirlemelere göre pazar yerinin yanından geçmekte olan Recep Şahin (63) isimli şahıs yaralanırken, 4 araçta çöken çatının altında kaldı. Polis ekipleri ve olay yerine çağrılan 112 ekipleri Şahin’e ilk müdahaleyi yaparken, daha sonra ambulansla Arhavi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Enkaz altında kalan araçları çıkartma çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Olayla ilgili incelemenin sürdüğü bildirildi.

Festival çadırı da kar nedeniyle çöktü

Arhavi’de pazar yerinin ardından yine ilçe merkezi sahil yolu üzerindeki festival çadırı da çatısında biriken kara dayanamayarak çöktü. Çökme nedeniyle olayda can kaybı ve herhangi bir yaralanma meydana gelmezken, maddi hasar oluştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum