AKP’li meclis üyesi Diyanet’i eleştirenlere ve kadınlara hakaret etti

1567324092984-uye.jpg

Çorum AKP Belediye Meclis Üyesi Reşit Keleş, sosyal medya hesabından, Diyanet İşleri Başkanlığının cuma hutbesi, yıl dönümü nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Atatürk’ren söz edilmemesini eleştirenlere ve kadınlara hakaret etti.

Reşit Keleş, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda; “Diyanet Kemalistlere göre hutbe yapacak. Diyanet Kemalistlere göre fetva verecek. Müslüman Kemalistlere göre başını kapatacak. Müslüman Kemalistlere göre inanacak. Müslümanların helalini, haramını Kemalistler belirleyecek. Buna laiklik diyeceğiz. Siz kimsiniz o.çocukları” dedi.

 

Keleş, geçtiğimiz hafta yaptığı paylaşımda “Sevişir evlenmez. Kürtaj yapıp bebek katleder. “Namus mu, o da ne?” Der. Diktatör değil vibratör istiyoruz” diye eylem yapar. “İbneyiz, dönmeyiz, lezbiyeniz, or.puyuz” diye pankart açar, sonra da Müslümana sapık derler. Mide bulantıları. Kim sapık sizce” ifadelerini kullandı.

Keleş gelen tepkiler sonrası sosyal medya hesabını kapattı.

CHP’li meclis üyesinden tepki

Çorum CHP Belediye Meclisi Grup sözcüsü Tuncay Yılmaz’ın bu paylaşımına kendi sosyal medya hesabından çok sert tepki gösterdi.

CHP’li Yılmaz şunları söyledi:

“Dinini unutan, kibir çukuruna düşen, kula tapan, şirk koşan bu diyanete ve size dini hatırlatmak küçük gördüğünüz, hakaret ettiğiniz Kemalistlere düştü.
Egemen Bağış, ‘Bakara Makara’ dedi. Kuranla dalga geçti. Diyanet ve siz ‘Kur’an-ı Kerim ile kim olursa olsun dalga geçemez’ diyemediniz. Sesiniz çıkmadı. Diyanet’in sesi çıkmadı.
Bursa Milletvekiliniz Hüseyin Şahin reisinize ‘Dokunmak ibadet’ dedi. Diyanet ‘Bu şirktir’ diyemedi. Sesiniz çıkmadı. Diyanet’in sesi çıkmadı.

‘Allah-u Tealanın bütün vasıflarını toplamış bir lider’ dediniz. Sesiniz çıkmadı.
Egemen Bağış reisinizin doğduğu, evlendiği ve yaşadığı illeri mübarek ilan etti. Sesiniz çıkmadı. Diyanet’in sesi çıkmadı. ‘Böyle şey olmaz’ demedi.

Reisiniz ‘Bizim rahmetimiz gazabımızı aştı’ dedi. Sesiniz çıkmadı. Diyanet’in sesi çıkmadı.
Süleyman Soylu ‘Ezeli ve ebedi başkanıdır’ dedi. Sesiniz çıkmadı. Diyanet’in sesi çıkmadı.
Reisinizin olduğu televizyon yere konmaz denildi. Sesiniz çıkmadı. Diyanet’in sesi çıkmadı.
Bu kadar yolsuzluklara batmış birisini Hz. İbrahim’e uzanan davanın son neferi yaptınız. Sesiniz çıkmadı. Diyanet’in sesi çıkmadı.

‘Peygamberimiz kusur işledi biz onun gibi yapmadık’ dediniz. Sesiniz çıkmadı. Diyanet’in sesi çıkmadı.

Reisinizi, Ak Parti Çorum Miletvekili Agah Kafkas peygambere benzetti, yaptıklarını kendisinin sünneti olduğunu söyledi. Sesiniz çıkmadı. Diyanet’in sesi çıkmadı.
Peygamber Efendimize yapılan kutlu doğum programları gibi reisinize kutlu doğum yapmaya kalkıştınız. Sesinizi çıkarmadınız. Diyanet sesini çıkarmadı.

Biz varsak siz de varsınız, biz yoksak siz de yoksunuz diyerek, kendinizi tanrı ilan etmeye kalkıştınız. Sesinizi çıkarmadınız. Diyanet sesini çıkarmadı.

Kibir tavan yaptı, herkese tepeden baktınız. Reisinize öyle taptınız ki ‘AKP’ dedi diye özürlü adayı rezil ettiniz. Sesinizi çıkarmadınız. Diyanet sesini çıkarmadı.

Mehmet Şimşek reisiniz geliyor diye ‘Tabiat kıyama durmuş’ dedi. Sesinizi çıkarmadınız. Diyanet sesini çıkarmadı”

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum