Akit yazarı: Açık ve net; Bülent Arınç AK Parti’de rahatsızlığa sebep oluyor

1557152726017-rinc.jpg

Yeni Akit yazarı Rasim Bolbol, yerine kayyım atanan HDP’li Ahmet Türk ve 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili sözlerinden dolayı eleştirilen eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç‘ın bir “karın ağrısı” olduğunu söyledi. Arınç’ın  AKP içinde rahatsızlığa sebep olduğunu ifade eden Yeni Akit yazarı, “Arınç ya Saadet’e ya da şu yeni partilerden birine katılsın” dedi.

Arınç’ın AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’a, “Boyundan büyük işlere karışma, sana yazık olur” sözlerine de tepki gösteren Bolbol, “Şurası bir gerçek ki, ‘Cumhurbaşkanımıza zarar verecek hiçbir hareketin içinde olmam. Ona gelecek zararları önlemeye çalışırım diyen Bülent Arınç, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en büyük zararı verenlerden biri konumuna gelmiş vaziyette” diye yazdı.

Arınç’ın hırsına yenik düştüğünü yazan Bolbol, “FETÖ’cüleri savunmak için gösterdiği gayretin onda birini AK Partililerin hukukunu savunma konusunda gösteremeyen Bülent Arınç’tan AK Parti’ye bir hayır gelmeyeceği galiba ortada” sözlerini kaydetti.

Yeni Akit yazarı Rasim Bolbol’un, “Arınç ya Saadet’e ya da şu yeni partilerden birine katılsın” başlığıyla (15 Eylül 2019) yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle:

Siz de görüyorsunuz…

AK Parti içerisinde “özgül ağırlığı” olduğunu iddia eden Bülent Arınç her defasında aynı “hafifliğin” altına imza atıyor. Kişisel meselelerini nedense sürekli medya önünde halletmeye çalışıyor. 

Evet, kişisel bir meselesi var bu beyefendinin.

Daha doğru ifadesiyle bir karın ağrısı…

Öyle olmasaydı, en ufak bir eleştiri karşısında küplere binmez, kameraları davet ederek AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı töhmet altında bırakma nezaketsizliğinde bulunmazdı.

Açık ve net: Bülent Bey, AK Parti’de rahatsızlığa sebep oluyor. 

Savruldukça savruluyor.

Ama bu arada kuyruğu dik tutmayı da ihmal etmiyor. 

Israrla ve inatla bildiğini okumayı sürdürüyor.  

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum