AK Parti MYK sonrası Çelik’ten açıklama

thumbs_b_c_dda19c24408158694de046490887e572.jpg

Bugün toplanan AK Parti MYK’sı sonrası parti sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları:

Batı medyası ‘Evlat Nöbeti’ni görmedi. Anne yüreğinin isyanıdır. Anneler evlatlarına kavuşmak için teröre karşı duruş gösteriyorlar. Yürekleriyle evlatlarına kavuşmak istiyorlar.

Cumhurbaşkanımızın Cenevre ve Malezya’ya yaptığı ziyaretler önemliydi. Türkiye tek başına dünyanın yaptığını yapmamaktadır. Dünya Akdeniz’deki ölümlere sessiz kalırken Türkiye tek başına göğüs germektedir. Ama hala Avrupa ülkelerinde 200-300 mülteciyi ülkelerine almak için referandum yapıyorlar. Avrupa’nın önemli ülkelerinin bir tanesinde belediye başkanı köprülerin altına kayalar yerleştiriliyor ki mülteciler yaşayamasın.

Malezya ziyaretinde bağımsızlık, kalkınma, kimlik, adalet ve özgürlük konularında Cumhurbaşkanımızın önemli mesajları olmuştur.

Libya ile olarak Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını takip ediyoruz. 27 Kasım’da imzalanan mutabakat muhtırası oldukça önemlidir. Anakaradan ölçmeden sahip oldukları adalardan deniz yetki gibi alanlar koyuyorlar. Cumhurbaşkanımız, “Akdeniz’deki servi Libya’daki anlaşma ile iptal ettik” dedi.

Hem Türkiye Cumhuriyet’inin hem de KKTC’nin haklarının sonuna kadar korunacağı tescil edilmiştir. Doğu Akdeniz’de Türkiye bir kere daha hukuk ve diploması yoluyla cevap vermiştir.

“Yanlış tarafla imza atıldı” sözü cehaletten kaynaklanıyor. CHP, “ileride bu farklı sıkıntılara neden olabilir” diyor. CHP, Hafter’i makul ve ılımlı olarak nitelendiriyor. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin Milli çıkarlarına bakarız. CHP’nin siyaseti GDO’lu.

(Libya’ya asker göndermek) Milli çıkarlarımızın korunması için Türkiye’ye karşı bir organizasyon kurulmak isteniyorsa diplomasiyse diplomasi, sert güç kullanmak gerekiyorsa sert güç kullanılır.

(Kanal İstanbul) Hükümet yetkisini milletten alıyor. Milletten aldığı yetkiyle bunları yapıyor. Bunların yaptığı milli irade ile kavga etmektir. İstiyorlar ki kim hükümete gelirse bunlar yönetsin. Eskiden yapıyorlardı. Montrö ile çelişir bir tarafı yoktur. Boğazlardan geçiş serbestisi aynen korunacaktır. Kanal İstanbul ticari gemiler için alternatif su yolu olarak son derece pratik bir yol olacaktır.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum