Ahmet Hakan: Akit yazarının bu yaptığı kadına yönelik şiddetten başka bir şey değil

1575100450834-karahasanoglu.jpg

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Ahmet Hakan, Yeni Akit Yazarı Ali Karahasanoğlu‘nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın eşi Emine Erdoğan‘ın 25 Kasım’da yaptığı konuşma için “kendisinin hazırlamadığı bir metin” değerlendirmesine tepki gösterdi.

Emine Erdoğan’ın konuşmasını, “Şahane”, “Harika”, “Müthiş” kelimeleriyle öven Ahmet Hakan, Akit yazarına, “Akit yazarının bu yaptığı da kadına yönelik şiddetten başka bir şey değil” diye tepkisini gösterdi.

Emine Erdoğan’ın konuşması için tıklayın.

Yeni Akit gazetesi yazarı ne demişti?

Ali Karahasanoğlu 26 Kasım’da yayımlanan, “Emine Hanım’ın konuşmasını, kim hazırladı?” başlıklı bir yazı kaleme almış, “Diyanet İşleri Başkanı’nın karşısında, imam hatipli Cumhurbaşkanı’nın başörtülü eşine, yaptırılan konuşmada ‘Erkekler üstünlük iddia edemezler’ cümlesinin nerelere gidebileceğinin altını çizmek gerekir” sözlerini kaydetmişti. Öte yandan Karahansaoğlu, Emine Erdoğan’ın Türkiye’de kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet eylemlerini önlemek amacıyla uygulanan 6284 sayılı kanuna konuşmasında yer vermesine tepki göstermiş, “Şahsen ben, Cumhurbaşkanı’nın eşinden, ‘6284 sayılı kanun ile, sadece şikâyetle dahi uzaklaştırma kararı aldırarak kendilerini ilk anda koruyabiliyorlar’ cümlesini duymak istemezdim” ifadelerini kullanmıştı.

“Şu küçümseyici yaklaşıma bakar mısınız?”

Ahmet Hakan’ın, “Emine Erdoğan’ın kadına yönelik şiddet konuşması ve Akit’in terbiyesizliği” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

Akit gazetesinin bir yazarı, bu konuşmadan hiç mi hiç hoşlanmamış.

Ve konuşmayı topa tutmuş.
*
Ama bunu yaparken…

“Konuşma metni” ile Emine Erdoğan’ı ayırmış.

“Günlük yoğunluk içinde muhtemelen Emine Hanım hazırlamamıştır bu konuşmayı” falan diyerek…
*
Bir hanımefendiye, “önüne konan metni hiçbir süzgeçten geçirmeyen, ne dediğine bakmayan, içeriğini bilmeden okuyan biri” muamelesi yapan şu küçümseyici yaklaşıma bakar mısınız?
*
“Kadına yönelik her türlü şiddet” deniyor ya…

Akit yazarının bu yaptığı da kadına yönelik şiddetten başka bir şey değil.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum