“Adalet ve barış yoksa o ülkede hiçbir hürriyet güvende değildir”

justice-peace.jpg

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, “Siyaset-i Nebevi, İktisad-ı Nebevi” başlığıyla yayımlanana yazısında  “Mal, can, namus, akıl, inanç, nesil emniyeti en öncelikli konulardır. Adalet hepsinden önce gelir aslında. Zira ‘Adalet mülkün temelidir’ dedi.

Adaletin olmadığı yerde barışın da olmayacağını söyleyen Dilipak, “Adalet yoksa ve “barış var” diyorlarsa o “Barış” dedikleri şey, “teslimiyet”tir. Adalet ve barış yoksa o ülkede hiçbir hürriyet güvende değildir demektir” ifadesini kullandı.

Dilipak yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Toplum ilişkilerinde adalete riayet etmiyorsa, siyaseti ve bürokrasiyi ifsad eder. Aynı şekilde siyaset ve bürokrasi dürüst değilse onlar da toplumu ifsad ederler. Nefsini Şeytana satan yöneticiler ifsad ederken “biz ıslah edicileriz” derler. Oysa onlar bozguncuların ta kendileridirler.. Yöneticiler yönettikleri halkın siyaseten, iktisaden, içtimai olarak başlarına gelenlerden mes’uldürler. 5 temel emniyetin muhafazası için oraya geldiler.

Gerçekler gizlenir ve zamanında tedbir alınmazsa bu işlerin varacağı yeri kestirmek zor değil. Kol kırılır yen içinde kalırsa, kolunuz ya kangren olur kesilir ya da çolak kalırsınız.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum