4 yıldır uzattığı saçlarını kanser hastaları için kestirdi

4-yildir-uzattigi-saclarini-kanser-hastalari-icin-kestirdi_fc48ecc.jpg

ANKARA (AA) – Melike Kınacı – Kanser hastası annesini 6 yıl önce kaybeden Murat Değirmenci, hayatını kanser hastalığına yönelik farkındalık oluşturmaya adadı. Özel bir şirkette çalışan 37 yaşındaki Değirmenci, boş vakitlerinde voleybol ve basketbol hakemliği yaparak kazandığı geliri, kanser hastalarına bağışladı.

Kanser hastaları ile refakatçilerinin kaldığı Yenimahalle’deki Onkoloji Şefkat Evi’ni sık sık ziyaret ederek hastalara moral vermeye çalışan Değirmenci, izlediği bir sinema filminden etkilenerek 4 yıldır uzattığı saçlarını, Şefkat Evi’nde kalan hastalara kestirdi. Değirmenci’nin kesilen saçlarından, bir kanser hastası için peruk yapılacak.

Annesini kaybettikten sonra kanserle mücadele serüveninin başladığını belirten Değirmenci, saçlarını kanser hastaları için kestirme ilhamını, izlediği bir filmden aldığını söyledi.

4 yıl önce izlediği sinema filminde, eşi için uzattığı saçlarını kestiren bir karakter görünce bu düşüncenin aklında canlandığını anlatan Değirmenci, “Karakter, eşi için uzattığı saçlarını kesiyor, ona destek olmak için her türlü fedakarlığı gösteriyordu. Onun gibi yaşamaya, hangi duyguları hissettiğini anlamaya çalışıyordu. Ondan esinlendim. O filmi izledikten sonra ‘Ben niye yapmayayım.’ dedim. Ayrıca saçlarımı hastaların peruk olarak kullanma ihtimali olduğunu düşündüm.” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum