Anket doldur para kazan!
Aksoy Araştırma

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnanıyorum ki faiz daha da düşecek

erdogan-aa1_9290337_16_9_1567675817.jpg
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Perşembe günü Para Piyasası Kurulu toplanıyor, inanıyorum ki faiz daha da düşecek. Faiz düştükçe enflasyon da düşecektir, bunu göreceksiniz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’de AK Parti il teşkilatıyla bir araya geldiği toplantıda konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Bazı yerlerde hedeflerimizin gerisinde kalmışşak bunun faturasını millete değil, kendimize keseceğiz. Bize düşen son zamanlarda yaşadığımız sıkıntıları süratle çözmektir. AK Parti’li belediyelerde işten çıkartmalar olsa gök kubbeyi üzerimize yıkmaya çalışacak olanlara bakıyoruz, en küçük bir ses seda yok. Bu, iki yüzlülüğü gösteriyor. Diyarbakır’da analar, evlatlarını bölücü örgütün elinden kurtarmak için destansı bir mücadele veriyor.

İki yüzlüler ekmeklerinin peşinde işçileri yalnız bırakıyor diye biz de geri duracak değiliz. Taksim’de 12 ağacın yeri değiştirildi diye kıyamet koparanlar o Gezi’ciler bu kadar orman yakılırken şu anda bunların sesi çıkıyor mu? Çocukları, öğretmenleri dağa kaçıranları tüm gücümüzle anlatmamız lazım. Ekmeklerinden edilen işçilerin mücadelelerine her türlü desteği biz vereceğiz.

Perşembe günü Para Piyasası Kurulu toplanıyor, inanıyorum ki faiz daha da düşecek. Faiz düştükçe enflasyon da düşecektir, bunu göreceksiniz.

Suriye’de ülkemize kurulan tuzağı kısmen bozduk. Şimdi gündemimizde Fırat’ın doğusu var. Onu da inşallah birkaç haftaya kadar öyle veya böyle ama mutlaka çözüm yoluna koymuş olacağız.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum

Top
big data blogu