“Asgari ücret net CHP’li belediyelerde 2 bin 200 lira olacak”

435482.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’un Çat içesinde, İlçe Belediyesince yaptırılan 81 Eserin Toplu Açılış Töreni’ne katıldı.

Buradaki konuşmasında asgari ücrete değinen ve partisinin belediyelerinde yeni yılla birlikte en düşük ücretin 2 bin 200 TL olarak uygulanacağını hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“1 Ocak 2019’dan itibaren o Ankara’daki beyler asgari ücreti ne yaparlar bilmiyorum ama bizim bütün belediyelerde asgari ücret net 2 bin 200 lira olacak. Ankara’daki beyler paraya doymuyorlar, ben bunu gayet iyi biliyorum. Ayda 50 bin liranın üzerinde aylık alıyorlar yetmiyor. Ayrıca emekli aylığı alıyorlar o da yetmiyor. Uçağa, dolmuşa, yemeğe, mutfağa, okula, arabaya para vermiyorlar, aldıkları para yetmiyor yine maaşımıza zam yapın diyorlar.

Ben de diyorum asgari ücret net CHP’li belediyelerin tamamında 2 bin 200 lira olacak. Allah nasip ederse aldığımız büyük kentler başta olmak üzere çok sayıda belediyeyi alacağız. O belediyelerde de asgari ücret 2 bin 200 lira olacak ama ocak ile mart arasındaki farkı daha sonra kazandığımız bütün belediyelerde işçilere aylık farkı olarak ayrıca ödeyeceğiz”

Kaynak: AA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum