Asgari ücret belli oldu mu? 2020’de asgari ücret ne kadar olacak?

5dfdc9a917aca920c82172d5.jpg

Asgari ücret 2020 zammı ile ilgili önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından gerçekleştirilen 3 toplantı geride kaldı. İşçi ve işveren temsilcilerinin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıların ardından gözler 4. ve son toplantıya çevrildi. Peki, 4. toplantı ne zaman yapılacak sendikaların ortak açıklamasında hangi ifadeler yer aldı?

2020 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU MU?

Zam oranı henüz belli olmadı. Komisyonun gerçekleştireceği son toplantının ardından karar açıklanacak. Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat’ın verdiği bilgilere göre komisyonun 4. toplantısı ise 24 ya da 25 Aralık tarihlerinde yapılacak. Toplantı tarihi bakanın programının netleşmesinin ardından kesinleşecek.

SENDİKALARDAN ORTAK ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, “Türk-İş’in 32 yıldır yaptığı araştırmalar sonucu yaşam maliyetinin daha önce 2 bin 578 lira olduğunu ifade etmiştik. 2 bin 578 liranın altında olmamak koşuluyla bu 2020 için geçerli olacağı için bunun üstünde bir rakamı değerlendirmeye alacağımızı bunun altında bir rakamı değerlendirmeye almayacağımızı ifade ediyoruz. Onun altında bir karara katılmayacağımızı ortak olarak ifade ediyoruz. Şu ana kadar bize bir rakam teklif etmedi” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum