Bilgi Dans Kupası sahiplerini buldu

1493494108_B__LG___Dans_Kupas___Birincileri_2-1.jpg

Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun İstanbul Bilgi Üniversitesi organizasyonuyla 29 Nisan Dünya Dans Günü’nde düzenlediği Ulusal Sıralama Yarışması’nı kazananlar belli oldu. Türkiye’nin dört bir yanından 56 çiftin katıldığı ve eğlenceli bir rekabetin yaşandığı yarışmada, kazananlar BİLGİ Dans Kupası’nı kucakladı
Türkiye’nin hemen her ilinden lisanslı dansçı çiftleri 29 Nisan Dünya Dans Günü’nde, Polat Renaissance Hotel’de buluşturan yarışma, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğin en önemli ve kıyasıya rekabeti Ulusal Sıralama Yarışması’nda yaşandı. Yarışmada adaylar Samba, Cha Cha, Rumba, Jive, Paso Doble’den oluşan Latin dansları ve Vals, Tango, Viennese Vals, Foxtrot, Quickstep türlerini içeren Standart danslarda etkileyici performanslar sergiledi.

Gençler, Yıldızlar 2 ve Yetişkinler olmak üzere üç farklı kategoride düzenlenen Ulusal Sıralama Yarışması’nda, Gençler kategorisinin Latin branşında Georgi Petrov Kininchev ve Ilgın Aydıner çifti, Standart branşta Mert Dinar ve Defne Gürsel çifti birinci oldu.

Dünya Dans Günü’nü bir kutlamaya dönüştüren yarışmaya Yıldızlar 2 kategorisinde katılarak Latin ve Standart dans türlerindeki performanslarıyla göz dolduran Eren Özyiğit ve Serenay Büyükkapucu çifti, her iki dans branşında da birincilik kazandı.

Yarışmanın Yetişkinler kategorisinin birincileri ise Latin branşta Taha Batu Coşar ve Oleksandra Shanko; Standart branşta Atakan Çalık ve Darya Kuzmina çiftleri oldu.

Yarışmayı birincilikle tamamlayan dansçılar BİLGİ Dans Kupası’nın sahibi olurken sıralamada ilk yediye giren tüm dansçılara madalya verildi.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu 10 Yaşında

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Han Çinkitaş yaptığı teşekkür konuşmasında, Federasyonun bundan tam 10 yıl önce kurulduğunu belirterek “Bugün hem Dünya Dans Günü’nü hem de Federasyonumuzun 10. yılını kutluyoruz. Federasyon olarak 10 yılda gayet güzel bir noktaya geldik, kulüp başkanlarımızla el ele vererek güzel işler başardık” dedi.

Dünya Dans Sporları Federasyonu’nun 60 yıl önce kurulduğuna ancak Türkiye’nin 10 yıl içinde, dans sporunda gelişmiş birçok ülkeyle yarışacak noktaya geldiğine dikkat çeken Çinkitaş, “Bize 7 yaşında gelen küçükler, yetişkinliklerinde de başarılı dansçılar oluyor. Küçüklerimizi bugüne kadar getiren, emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin katkılarıyla Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen etkinlik, 30 Nisan Pazar günü Minikler 1, Minikler 2 ve Yıldızlar 1 kategorilerinde düzenlenecek yarışmalarla devam edecek.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum