Merakla beklenen haber geldi KYK burs başvuruları başladı mı? e-Devlet KYK başvuru sayfası

5d5953a617aca921e4686c76.jpg

Üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler veya geçtiğimiz yıllarda KYK’dan kredi ve burs almamış öğrenciler KYK burs başvuru sürecini merakla takip ediyor. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları başladı mı? Bilindiği üzere başvurular e-Devlet şifresi ile KYK’nın e-Devlet başvuru sayfası üzerinden yapılıyor. İşte, KYK başvuru sayfası…

KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK’den ve GSB’den konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de başvuruların Ekim 2019 sonunda ya da Kasım 2019 başında başlaması bekleniyor.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın e-devlet’e entegre edilen hizmetleri arasında yer alan başvuru işlemlerinin yine e-devlet üzerinden yapılacak. Başvuruların başlamasıyla birlikte aşağıda linkini verdiğimiz Gençlik ve Spor Bakanlığı e-Devlet sayfası  üzerinden başvuru linki aktiflenmiş olacak. 2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılacak.

 

e-DEVLET KYK BAŞVURU SAYFASI

 

ZAM YAPILACAK MI?

2020 yılında öğrencilere aylık olarak ödenecek miktara zam yapılacak. Öğrencilerin gelecek yıl aylık kredi ve burs ücreti olarak ne kadar alacağı ise önümüzdeki günlerde yapılacak değerlendirme sonrasında netleşecek.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum