AÖF sınav sonuçları sorgulama işlemleri AÜ AÖF’te!

5cf2249261361f1c28e49efd.jpg

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi güz dönemi ara sınav sonuçları açıklandı. Anadolu AÖF’ten yapılan açıklamada açık öğretim, iktisat  ve işletme fakültelerinde 2019-2020 güz dönemi vize sınav sonuçlarının sorgulama işlemlerinin başladığı bilgisi paylaşıldı.

 

AÖF SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

 

Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar “aof.anadolu.edu.tr” adresinden e-posta adresi veya TC kimlik numarasını aynı zamanda şifresini girerek sorgulamasını yapabilecek.

 

AÖF SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

AÜ’DEN SONUÇ AÇIKLAMASI

 

AÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, geçen hafta sonu düzenlenen sınavların sonuçları 5 gün gibi rekor bir sürede açıklandı. Üniversitenin Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAUM) ve sınav süresince çalışan görevlilerin büyük özverisiyle toplam 1 milyon 42 bin 102 öğrencinin girdiği sınavların sonuçları değerlendirilip, bir haftadan az sürede 2 milyon 106 bin 785 sınav kağıdı okunarak, sisteme girişi yapıldı. Açıklamada görüşlerine yer verilen AÜ Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, 5 günlük sürenin, üniversite tarihinde bir rekor olduğunu vurguladı.

 

Öğrenciler adına sınav sürecinde görev alan personele minnettar olduğunu belirten Prof. Dr. Çomaklı, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sınavları tarihinde bir rekor. BAUM çalışanları ve sınav organizasyonunda görevli arkadaşlara öğrencilerim adına minnettarım. Milli çocuklarla az zamanda çok iş. Durmak yok.” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum