Aile Bakanı Selçuk’tan son dakika EYT açıklaması

images-23.jpg

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: “(EYT ile ilgili) En az 10 analiz yaptık. Her türlü kombinasyonu denedik. Hiçbirinin maliyeti sürdürülebilir değil.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

İstanbul’da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş aramak suretiyle ikinci iş ile işsizliğe öncü olacak.

‘Seçim kaybetsek de yokum’

SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır. Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uyarlamaya çalışıyor, bizdeki bazı köhne zihniyetler sistemi çökertmek için hinlik peşinde koşuyor.” açıklamasında bulundu.

BAHÇELİ: DESTEKLİYORUZ!

TBMM’de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan MHP Lideri Devlet Bahçeli EYT ile ilgili olarak “Hükümetin tavrını destekliyoruz!” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum