Yıllar boyu ‘Dalmaçyalı’ diye alay edildi: ‘Artık kendimi hiç olmadığı kadar seksi hissediyorum’

5d341923bf21441c9c07655e.jpg

25 yaşındaki Yulianna Yussef, vücudunda bir doğum lekesiyle dünyaya geldi. Ukraynalı bir anne ve Lübnanlı bir babanın kızı olan Yussef hayatı boyunca cildi yüzünden alaylara ve zorbalıklara maruz kaldı.

Deriye rengini veren hücrelerin (Melanositik nevüs) çoğalması nedeniyle genç kadın çocukluğundan bu yana ‘Dalmaçyalı’ diye dalga geçildi. Okulundaki yaşıtlarının aileleri, lekelerin hastalık gibi ‘bulaşıcı’ olduğunu iddia ederek Yussef’in çocuklarıyla oynamasına bile izin vermedi.

Genç kadın o günleri “Onlara göre ben Dalmaçyalı, inek, zürafa gibiydim ve kirliydim. İnsanlar benimle konuşurlarsa doğum izlerimin onların vücuduna atlayacağını sanıyorlardı” diyerek anlatıyor. Ancak Yussef yaşı ilerledikçe bunun aslında diğerlerinin ifade ettiğinin aksine bir ‘kusur’ olmadığını fark etti ve kendi vücuduyla barışmaya başladı.

Yussef, “Artık kendimle tamamen barışığım ve kendimi hiç olmadığı kadar seksi ve de güzel hissediyorum” diyor. Yussef, kendisi ile aynı durumu yaşayan genç ve çocukların vücutlarıyla barışık olmaları için Instagram’dan paylaşımlarını artırmaya başladı.

Benzer sorunları yaşayan pek çok kişi Yussef’in paylaşımlarının kendilerine de ‘ilham verdiğini’ belirtince de durum firmaların da dikkatini çekmeye başladı. Şimdilerde pek çok önemli firma genç kadına reklam teklifinde bulunuyor. 25 yaşındaki Yulianna Yussef’in Instagram’da 100 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum