Putin göreve resmen başladı

putin-goreve-resmen-basladi_c85504c.jpg

Vladimir Putin, düzenlenen resmi törende yemin ederek 6 yıl sürecek olan Devlet Başkanlığı görevine 4’üncü kez resmen başladı.

Vladimir Putin, Rusya’nın başkenti Moskova’da Kremlin Sarayı’nda düzenlenen törenle resmi olarak göreve başladı. Mart’taki devlet başkanlığı seçimlerinde rekor oranda oy alarak yeniden seçilen Vladimir Putin, kırmızı halıda yürüyerek davetlileri selamladı ve milli marşın okunmasının ardından anayasaya sağ elini koyarak yemin etti. Putin yemin etmesinin ardından Kremlin Sarayı’ndaki davetlilere hitap etti.

Törene katılan davetliler arasında yasama, yürütme ve yargı organlarının temsilcileri, hükümet üyeleri, Rus Parlamentosunun üyeleri, bölgesel yöneticiler, dini yetkililer, yabancı büyükelçiler, iş insanları, Rus ordusundan yetkililer, bilim adamları, sanatçılar, sporcular ve gazeteciler yer aldı.

Başbakan ve devlet başkanı olarak Rusya’da 18 yıldır iktidarda olan ve Mart ayındaki seçimlerde yüzde 76.7 oy alarak yeniden devlet başkanı seçilen Vladimir Putin, 4’üncü kez başkanlık koltuğuna oturdu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum