Kırgızistan Cumhurbaşkanı büyükelçilerin güven mektuplarını kabul etti

kirgizistan-cumhurbaskani-buyukelcilerin-guven-mektuplarini-kabul-etti_e6abb3e.jpg

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Estonya, Kuveyt, Finlandiya ve Kanada büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov’un Kanada Büyükelçisi Nicolas Bruso, Estonya Büyükelçisi Haiti Myaemees, Meksika Büyükelçisi Alfonso Zegme, Finlandiya Büyükelçisi Mikko Kivikoski ve Kuveyt Büyükelçisi Tarek Abdulla el-Faradj’ın güven mektuplarını kabul ettiği bildirildi.

Kırgızistan’da diplomatik misyonlarını başlamaları dolayısıyla büyükelçileri tebrik eden Ceenbekov, büyükelçilerin çabaları nedeniyle ülkelerin Kırgızistan’la daha yakın ilişkiler kuracağından, işbirliklerinin güçlendirilmesine ve ikili işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunacaklarından duyduğu güveni dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Ceenbekov’un büyükelçiler ile ayrı ayrı görüştüğü ifade edilen açıklamada, ayrıca beş ülkenin büyükelçileri Kırgızistan ile dostluk ilişkileri güçlendirmeye katkıda bulunmaya hazır olduklarını belirttikleri aktarıldı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum