AB, Rusya, Çin ve ABD: Tüm dünya ayağa kalktı!

dunya1-UvkL_cover.jpg

İlk olarak ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Beyaz Saray’a acil olarak çağrıldı. Pence’in New Hampshire eyaletine bağlı Manchester kentinde bir programı vardı. İddiaya göre; Pence’in uçağı acil durum gerekçesiyle havada dönerek başkent Washington’a hareket etti.

Bu gelişmeyle hemen hemen aynı zamanlarda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, planlanan programını iptal ederek, Savunma Bakanı Sergey Şoygu’yu acil toplantıya çağırdı.

Rusya’dan açıklama

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Putin’in, 14 Rus denizcinin hayatını kaybettiği yangın nedeniyle programını iptal ettiğini, kısa süre içinde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir araya geleceğini belirtti.

ABD Hava Üssü’nde ciddi hareketlilik

ABD’nin Andrews Hava Üssü’nde ciddi bir hareketlilik gözlemleniyor. Herkesin erişebildiği hava radarları tarafından da gözlemlenebilen hareketlilikte bir çok askeri kargo ve personel taşıyan uçakların havalandığı belirtiliyor.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in sözcüsünden kritik açıklama

Çin’de de bir şeyler oluyor

ABD ve Rusya’nın ardından Çin’den de haberler geliyor. Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi’nin de acil olarak toplandığı ileri sürüldü.

AB’DE ACİL GÜVENLİK TOPLANTISI PLANLIYOR

Akabinde Avrupa Birliği içinde bir güvenlik toplantısı gerçekleştirileceği öne sürüldü. Ancak bahsi geçen bazı birimlerin AB içinde bulunmayışı bu iddiaya yönelik kuşku doğuruyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum