Zhuhai’de Deniz İpek Yolu konulu uluslararası iletişim forumu

20191023110025512_91891.jpg

Üçüncüsü düzenlenen 21. Yüzyıl Deniz İpek Yolu Çin Uluslararası İletişim Forumu dün Guangdong eyaletine bağlı Zhuhai kentinde başladı.

Çin Medya Grubu ve Guangdong eyalet hükümeti tarafından ortaklaşa düzenlenen forumun teması, “Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi’nin İnşasıyla Deniz İpek Yolu Girişiminin Kaynaşmasını Güçlendirmek” olarak belirlendi.

Forumun açılış törenine Çin’in ve yabancı ülkelerin çeşitli çevrelerinden 300’den fazla temsilci katıldı.

Çin Komünist Partisi Guangdong Komitesi Daimi Üyesi ve Tanıtım Departmanı Başkanı Fu Hua açılış töreninde, Guangdong’un, Çin’in ekonomik olarak büyük bir eyaleti olduğuna ve Kuşak ve Yol’un önemli bir kavşağını teşkil ettiğine dikkat çekti.

Fu, Guandong’un, Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in Yeni Dönemde Çin’e Özgü Sosyalizm Düşüncesi’nin rehberliğinde, reformu derinleştirmeye ve dışa açılmayı genişletmeye devam edeceğini vurguladı.

Fu Hua, ilerleyen dönemde Shenzhen kentinin “Çin’e özgü sosyalist öncü ve pilot bölge” statüsünden doğacak fırsatlardan faydalanarak, Çin’in sosyal ve ekonomik kalkınmasını dış dünyaya anlatacaklarını açıkladı.

Çin Medya Grubu Yayın İşleri Komitesi Üyesi Hu Bangsheng ise, Büyük Körfez Bölgesi inşasına tam destek sağlayacaklarına işaret ederek, hazırlandıkları girişimler hakkında bilgi verdi.

Buna göre Çin Medya Grubu, Büyük Körfez Bölgesi’nde genel merkez kuracak, 5G, 4K/8K gibi ileri teknolojilerde Guangdong ile işbirliğini yoğunlaştıracak ve yabancı ülkelerle iletişim ve ortaklık ilişkilerini pekiştirecek.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum