Xi’den Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri İçin Büyük Veri Forumu’na kutlama mesajı

rBABCWE1jlGAe5zfAAAAAAAAAAA079.600x338.jpg

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri İçin Büyük Veri Forumu’na kutlama mesajı gönderdi.

Xi mesajında, “Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri İçin Büyük Veri Forumu, 75. BM Genel Kurulu’nda açıkladığım BM 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi’nin hayata geçirilmesine destek veren önemli bir adım. 2030 Gündemi, ülkelerin kalkınması ve uluslararası kalkınma işbirliği konularında net bir hedef belirledi. Dünyanın COVID-19 salgınının yarattığı ciddi darbelere maruz kaldığı bugünlerde bilimsel ve teknolojik inovasyon ve büyük veri uygulamaları uluslararası toplumun zorlukların üstesinden gelmesine ve 2030 Gündemi’nin küresel çapta uygulanmasına yarar sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Xi ayrıca, tarafların forumun sunduğu platformdan yararlanarak, uluslararası işbirliğini güçlendirip 2030 Gündemi’nin hayata geçirilmesi için hep birlikte çabalamasını temenni ettiğini kaydetti.

Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri İçin Büyük Veri Forumu, Çin’in başkenti Beijing’de, 6-8 Eylül günlerinde düzenleniyor.

Yorumlar

yorum