Xi Jinping’den “halk merkezli kalkınma” felsefesi vurgusu

gettyimages-631742278.jpg

China's President Xi Jinping delivers a speech at the House of Parliament in Bern as part of his two-day state visit to Switzerland on January 15, 2017. Chinese President Xi Jinping is expected to be the star attraction at this year's Davos forum, taking place next week at a time of rising populism and uncertainty around the globe. / AFP / POOL / PETER KLAUNZER (Photo credit should read PETER KLAUNZER/AFP/Getty Images)

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, “halk merkezli kalkınma” felsefesiyle hareket ederek ülkenin kuzey sınır bölgelerini daha güzel bir yer olarak inşa etme çağrısı yaptı.

Aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkez Askerî Komisyonu Başkanı da olan Xi, ülkenin kuzeyinde bulunan İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde 15-16 Temmuz günlerinde bir inceleme gezisinde bulundu.

Bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınma ile ekolojik medeniyet inşa etme çalışmalarını yerinde inceleyen Xi Jinping, ayrıca ÇKP’nin “Esas gayemize sadakat” temalı eğitim kampanyasının etkin şekilde uygulanması talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Xi, incelemeleri esnasında yaptığı konuşmada, halk merkezli kalkınma felsefesiyle hareket edilerek, ülkenin kuzey sınır bölgelerinin daha güzel bir yer olarak inşa edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Xi Jinping, bu amaca ulaşmak için yeni kalkınma anlayışının hayata geçirilmesi, büyümede istikrarın korunması ve reformların hızlandırılması çağrısı yaptı.

Halka daha fazla yarar getirme, riskleri önleme ve istikrarı koruma çalışmalarının en iyi şekilde yerine getirilmesinin önemine işaret eden Xi, çeşitli etnik gruplara mensup vatandaşların mutluluk ve güvenlik duygusunun sürekli artırılması için daha fazla çaba sarf edilmesini istedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum