Xi: Büyük data stratejisini ilerleteceğiz

china-cybersecurity-law-data.jpg

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu dün büyük data ulusal stratejisinin ilerletilmesi konulu oturum düzenledi. ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping oturuma başkanlık etti.

Oturumda Çin Bilimler Akademisi Üyesi Mei Hong büyük data ulusal stratejisinin ilerletilmesi hakkında görüşlerini paylaştı.

Xi Jinping oturumda yaptığı konuşmada, büyük data sektörünün her geçen gün geliştiğine işaret ederek, Çin’in çağın gereksinimlerine ayak uydurarak gerekli hazırlıkları yapması gerektiğini kaydetti.

Xi, büyük data alanında yeni gelişme eğilimleri ve yaşanan sorunların belirlenerek toplumsal ve ekonomik gelişmeye etkilerinin analiz edilmesini istedi.

Büyük data ulusal stratejisinin ilerletilmesi ve ilgili altyapı donanımları inşasının hızlandırılmasının önemine dikkat çeken Xi, data kaynaklarının biriktirilmesi ve paylaşılması, data güvenliğinin korunması, böylece “digital Çin” yapılandırmasının yoğunlaştırılması ve halkın yaşam koşullarının iyileştirilmesi çağrısı yaptı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum