Soğuk hava Xi Jinping’in halkın sorunlarını dinlemesini engellemiyor

rBABCWHBxYWAABRqAAAAAAAAAAA948.900x627.770x537.jpg

Çin’in geleneksel bayramlarından olan Dongzhi, kışın gelişini simgeler. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, soğuk havaya aldırmadan her kış mevsiminde alt kadroları ve halkı ziyaret edip incelemelerde bulunuyor.

Şimdi geçtiğimiz kış günlerinde Xi Jinping’in köylerdeki incelemeleri esnasında sarf ettiği yürekleri ısıtan sözlerini hatırlayalım.

2012 yılında aralık ayının sonlarında, Xi Jinping termometreler -10’un altını gösterirken, Hebei eyaletinin Fuping ilçesinde incelemelerde bulundu. 30 Aralık 2012’de Cumhurbaşkanı Xi, ilçeye bağlı Luotuowan ve Gujiatai köylerinde yaşayan yoksul aileleri ziyaret etti. Xi, “Çin Komünist Partisi’nin politikaları eksiksiz şekilde hayata geçirilmeli. Herkes aynı istikamette adım atarak, köylülerin daha güzel bir yaşama kavuşması için çaba göstermeli.” dedi.

Soğuk hava Xi Jinping'in halkın sorunlarını dinlemesini engellemiyor_fororder_2

Xi Jinping, 26 Ocak 2014 günü -30 derecede Çin’in İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nin Xin’an bölgesine bağlı Aershan kentine gitti. Xi Jinping, bölgede yaşayan yoksul orman işçilerini ziyaret ederken “Bir hanenin, hatta tek bir kişinin bile temel yaşam sorunları çözülmemişse huzura kavuşamayız. Halkın mutlu bir yaşama dair dileklerini beraber gerçekleştirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 24 Ocak 2017 tarihinde Hebei eyaletinin Zhangbei ilçesinde incelemelerde bulundu. Karlı havaya rağmen Xiao’ertai kasabasının Desheng köyündeki yoksul aileleri ziyaret eden Xi, “Yoksulluğu ortadan kaldırarak halkın yaşam koşullarını iyileştirip ortak refaha kavuşmak, sosyalizmin en temel gereksinimi ve ÇKP’nin hedefidir.” dedi.

Soğuk hava Xi Jinping'in halkın sorunlarını dinlemesini engellemiyor_fororder_4

Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 19 Ocak 2020 gününde Yunnan eyaletine bağlı Tengchong ilçesinin Sanjia köyüne giden Xi Jinping, yoksullukla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi. Xi, “Görece refah toplumunun kapsamlı inşası sürecinde hiçbir etnik grup dışarıda bırakılamaz. Azınlıkların ve azınlıkların yaşadığı bölgelerin gelişmesini hızlandırmalı, reform ve kalkınmanın neticelerinden daha fazla kişinin faydalanmasını sağlamalıyız.” diye konuştu.

Yorumlar

yorum