Şiddet, Hong Kong’da meclis seçimlerine etki edemez

20191109210255200_62797.gif

Xinhua Haber Ajansı’nda bugün yer alan bir yorum yazısında, şiddet eylemlerinin Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde meclis seçim sonuncunu etkilemesine asla izin verilmeyeceği belirtildi.

Yorumda şiddet eylemcilerinin yurtsever aday He Junyao’ya saldırmalarının, Hong Kong’daki seçimin güvenliğini ciddi bir şekilde tehdit ettiğine işaret edildi.

Yorumda ayrıca şiddet eylemcileri ve arkalarındaki siyaset adamlarının terör ve şiddetle seçim sonucunu etkileyerek kendi siyasi hedeflerine ulaşmak istediklerine dikkat çekildi.

Yorumda şiddet ve kaosun durdurulup normal düzene yeniden dönülmesinin Hong Kong’da şu an için uygulanması gereken en önemli görev olduğuna vurgu yapıldı.

Yoruma göre, Hong Kong’daki idare, yasama ve adliye kuruluşları, şiddet eylemlerini yasaya göre cezalandırma sorumluluğunu ortaklaşa üstlenmelidir. Tüm Hong Konglular şiddet eylemcilerinin kötü niyetini görerek, terör ve şiddet eylemlerini kınamalı, bölgede adil ve güvenli seçim düzenini koruyarak hukukun üstünlüğü ve “Bir Ülke İki Sistem” politikasını savunmalıdır.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum