Shanghai’da “Çifte Beş” alışveriş festivali

rBABCmCPqCqAfr6uAAAAAAAAAAA739.599x419.jpg

Tüketimi teşvik etmek için Shanghai’da 1 Mayıs gününde “Çifte Beş” Alışveriş Festivali düzenlendi.

Çin’in diğer tanınmış alışveriş festivali olan “Çifte 11”e benzetilen “5 Mayıs Shanghai Festivali’ne Çin Ticaret Bakanlığı, Çin Medya Grubu ve Shanghai Belediyesi birlikte evsahipliği yaptı.

Festivalde iki saatte 2 milyar yuan (yaklaşık 300 milyon ABD doları) satışın gerekleştirildiği bildirildi.

Shanghai Büyük Belediyesi tüketimi güçlendirmek amacıyla geçen yıl Alibaba ve Pinduoduo gibi e-ticaret platformları aracılığıyla ilk “Çifte Beş” alışveriş festivalini başlattı.

“Çifte Beş” alışveriş festivali Shanghai’da bir ay devam edecak olan Ulusal Tüketim Teşvik Ayı programının bir parçası. 1 Mayıs’ta başlayan programda çeşitli etnikliklerle tüketim teşvik ediliyor.

Çin’de tüketim pazarı geçen yıldan itibaren gittikçe toplarlanıyor. Çin Ticaret Bakanı Wang Wentao, festivalin açılış töreninde son tüketim teşvikinin piyasayı daha da canlandıracağını, tüketim potansiyelini ortaya çıkaracağını ve yeni kalkınma modeli oluşmasına hizmet edeceğini belirtti.

Çin Medya Grubu Başkanı Sheng Haixiong, festivalin açılış konuşmasında güçlü tüketimin uzun zamandır Çin’in ekonomik büyümesinde bir itici güç olduğunu ve festivalin pandemi etkisindeki tüketicinin güvenini artıracağını ifade etti.

Yorumlar

yorum