Salgınla mücadeleyi kararlılıkla kazanacağız

91488EFB-1F33-4050-90FF-C96444B037CD.jpeg

Çin Devlet Konseyi Basın Ofisi, bugün öğleden sonra yeni tip korona virüsü salgınının önlenmesiyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında, merkezi hükümetin salgınla mücadele ekibinin liderliğinde salgın önleme ve kontrol çalışmalarına öncelik verilmesine, Wuhan’daki ve tüm ülkedeki durumun yakından izlenmesine ve tedavi önlemlerinin güçlendirilmesine odaklanılacağı vurgulandı.

Basın toplantısı, sadece kamusal kaygılara cevap vermekle kalmadı, aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Komitesi tarafından dün düzenlenen yeni tip korona virüsünden kaynaklı salgının kontrol edilmesi ve önlenmesi konulu toplantının ruhunun da en etkili şekilde hayata geçirilmesini sağladı.

Salgınla mücadelede kritik bir aşamaya girildi. Çin halkı, salgının önüne geçmek için Bahar Bayramı tatilimi “büyük tecrit ve büyük dezenfeksiyon” içinde geçiriyor.

Çin’e özgü sosyalizmin kurumsal üstünlüğü, büyük kamu sağlığı olaylarıyla mücadelede yıllar içinde edinilmiş büyük tecrübesi ve tüm halkın birlik ve beraberlik içindeki çabalarıyla Çin’in salgına karşı mücadeleyi kazanacağına hiç şüphe yok!

Kaynak:CRI Türkçe

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum