Li Keqiang’dan Trinidad ve Tobago Başbakanı seçilen Rowley’e tebrik

news_9616e2711baf2595fc4fbb56bc757f52-750X422.jpg

Çin Başbakanı Li Keqiang, göreve yeniden seçilen Trinidad ve Tobago Başbakanı Keith Rowley’e bir tebrik mesajı gönderdi.

Li Keqiang, Çin ile Trinidad ve Tobago arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasından bu yana geçen 46 yıl boyunca, iki tarafın ortak çabalarıyla geleneksel dostluk ilişkilerindeki olumlu eğilimin sürdürüldüğünü ve her alandaki işbirliğinde verimli sonuçlar kaydedildiğini belirtti.

Başbakan Li, iki ülkenin Covid-19 salgınıyla mücadelede birbirine destek vererek, ikili dostluğun tarihinde yeni bir sayfa açtığını dile getirdi.

Çin’in Trinidad ve Tobago’yla olan ilişkilerine büyük önem verdiğini dile getiren Li Keqiang, iki ülke arasındaki karşılıklı yarara dayalı dostane işbirliğini derinleştirmenin yanı sıra, tarafların kalkınma stratejilerinin kenetlenmesini güçlendirmeye hazır olduklarını ifade etti.

Li, iki ülkenin karşılıklı yarar ve ortak kazanca dayalı kapsamlı işbirliği ve ortaklık ilişkilerinde daha büyük ilerleme kaydetmesini, bu sayede iki ülke ve iki halka daha fazla fayda getirilmesini istediklerini belirtti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum