First Lady Liyuan, Kadınlar Üniversitesi’nin yabancı öğrencileriyle buluştu

20190531100512429_34450.jpg

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in eşi Peng Liyuan, başkent Beijing’de yer alan Çin Kadınlar Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi gören yabancı öğrencilerle buluştu.

Ziyaretinde öğrencilerin Çin’deki tecrübeleri ve Çin ile ilgili düşüncelerini dinleyen Peng Liyuan, onların ileride Çin ile kendi ülkeleri arasında bir köprü oluşturmalarını, dünya genelinde kadınların istihdam edilmesine ve insanlığın kader ortaklığının kurulmasına katkı yapmalarını temenni ettiğini belirtti.

Yabancı öğrencileri temsilen konuşan bir öğrenci ise Çin’de eğitim görmelerinin ülkenin ileri seviyedeki bilim ve teknoloji çalışmaları ile kalkınma kavramlarını daha iyi anlamalarını, Çin’in tarihini, kültürünü ve Çin halkının sıcakkanlılığını tanımalarını sağladığını dile getirdi.

Burada öğrendiklerini iş hayatında uygulayacaklarını ve Çin’de kadınların istihdam koşullarının geliştirilmesine yönelik çabalarını artıracaklarını söyleyen öğrenci temsilcisi, ülkelerinin Çin ile işbirliğine de katkı yapacaklarını vurguladı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum