FedEX’ten savunma: Paketler “hata sonucu” yanlış gönderildi

15589908645cec50101f554_1558990864_3x2_rt.jpg

ABD’li kargo şirketi FedEX, Çinli telekomünikasyon devi Huawei’ye ait paketlerin başka ülkelere gönderilmesinin “hata sonucu” olduğunu savundu.

Huawei’den yapılan açıklamada, FedEX’in Huawei’ye ait paketleri ABD’ye yönlendirme girişimleriyle ilgili olarak, Çin’deki posta denetim kuruluşlarına resmen şikâyette bulunulduğu belirtildi.

Huawei’nin FedEX ile işbirliğini de yeniden değerlendirdiği ifade edildi.

Reuters’in 24 Mayıs tarihli haberinde, FedEX’in Japonya’dan Çin’e gitmesi gereken iki paketi ABD’ye yönlendirdiği, Vietnam’dan Huawei’nin bazı Asya ülkelerindeki şubelerine gönderilen diğer iki paketi de ABD’ye göndermeye çalıştığı belirtilmişti.

Söz konusu girişimlerin Huawei tarafından engellenmesi ve bildirilmesinin ardından FedEX şirketi bir açıklama yaparak, “Huawei’nin paketlerine el koyarak ABD’de denetime gönderdiklerine” ilişkin iddiaların gerçeğe aykırı olduğunu savunmuştu.

FedEX’in daha sonra ise paketlerin “yanlışlıkla gönderildiğini” açıklaması, Çin’de sosyal medyada en çok tartışılan konulardan biri oldu. Yapılan yorumlarda, şirketin açıklamalarının “inandırıcı olmadığı” dile getirildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum