Cumhurbaşkanı Xi: Salgın karşısında galip geleceğiz

20200211104220685_62236.jpg

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, dün başkent Beijing’de salgınla mücadele çalışmalarını inceledi.

Yeni korona virüsünü taşıdığı tespit edilen ilk hastanın tedavi gördüğü Ditan Hastanesi’ne giderek incelemelerde bulunan Xi, ayrıca durumu ağır olan hastaların tedavi edildiği hastanelerle görüntülü bağlantı yaparak, yürütülen çalışmalar ve hastaların durumu ile ilgili bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Xi, salgından sorumlu liderlik grubu ile Hubei eyaletindeki koordinasyon merkezinin sunduğu raporları da dinledi.

Xi Jinping, salgında meydana gelen can kayıpları nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu kaydetti.

Daha güçlü ve hızlı tedbirlerle salgının yayılmasının önlenmesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Xi, Wuhan’da salgınla mücadelede kapsamlı şekilde başarıya ulaşılacağına inandığına işaret etti.

Ülke genelinde salgınla mücadele eden sağlık personeline saygılarını ve teşekkürlerini sunan Cumhurbaşkanı Xi, sağlık personelini büyük bir özgüvenle salgının üstesinden gelerek, hastaların tedavisi için ellerinden geleni yapmaya çağırdı.

Öte yandan, yerel hükümetlerin sağlık personelinin yaşadığı sorunlara çözüm getirmesi gerektiğine işaret eden Xi Jinping, salgınla mücadelede ön saflarda bulunanların yaşamsal, güvenlik ve ruhsal bakımlardan tüm ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini dile getirdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum