ÇMG’nin “5G+4K+AI Medya Laboratuvarı” kuruldu

20190505153857472_69359.jpg

Çin Medya Grubu’na (ÇMG) ait “5G+4K+AI Medya Uygulamaları Laboratuvarı”nın açılışı ve “30 Yaşında Pudong” adlı belgesel filmin çekimlerinin lansmanı Shanghai kentinde yapıldı.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Tanıtım Başkan Yardımcısı ve Çin Medya Grubu (ÇMG) Başkanı Shen Haixiong ile Shanghai Belediye Başkanı Ying Yong, “5G+4K+AI Medya Uygulama Laboratuvarı”nın açılışına katıldı ve ultra yüksek çözünürlüklü (4K) belgesel “30 yaşında Pudong”un çekimlerinin başladığını duyurdu.

Shen Haixiong lansmanda yaptığı konuşmada, ÇMG’nin kurulmasından bu yana bir yıldan fazla süre geçtiğini hatılarttı. Shen, Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in önemli talimatları doğrultusunda ve güçlü, etkili, öncü, uluslararası standartlara sahip ve birinci sınıf ana akım medya oluşturulması hedefi çerçevesinde 5G+4K+AI düzenlemeleri ÇMG’nin gelişmesinin lokomotifi olarak gördüklerini söyledi.

Shen, 30 yıldır kalkınmasını sürdüren Pudong bölgesinin, reform ve dışa açılma gücü, inovasyon ruhu, şaşırtıcı başarı ve milletin yeniden kalkınmasının geleceğini yansıttığını söyledi.

ÇMG’nin “30 Yaşında Pudong” adlı ultra yüksek çözünürlüklü belgeseli çekme kararına da değinen Shen, belgeselin Pudong’un 30 yıl içinde elde ettiği başarıları her açıdan sergilemeyi hedeflediğini vurguladı. Shen, projenin ayrıca Pudong bölgesinin kalkınma ve dışa açılma bakımından üstlendiği öncü rolünü anlatmayı amaçladığını ifade etti.

Shen Haixiong, Pudong bölgesinin kalkınmasıyla ilgili hikayelerin anlatılması yoluyla, Çin’in reform ve dışa açılma süreci ile yeni dönemde bu sürecin getireceği güzelliklerin daha iyi anlaşılmasının amaçlandığını dile getirdi.

6 bölümden oluşan “30 Yaşında Pudong” belgeseli, Pudong bölgesinin kalkınmasının 30. yılının kutlanacağı Nisan 2020’de gösterime sunulacak.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum