ÇMG yapımı belgesel film Yunanistan’da gösterildi

cin-800x450.jpg

Çin Medya Grubu (ÇMG) yapımı “2019 Büyük Geçit Töreni” başlıklı belgesel filmin 4K ultra çözünürlüklü versiyonu dün Yunanistan’ın Atina Üniversitesi’nde izleyicilerle buluştu.

Söz konusu belgesel filmi, Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 70. yıldönümü dolayısıyla 1 Ekim’de başkent Beijing’deki Tiananmen Meydanı’nda düzenlenen askeri geçit törenini göstererek Çin’in kuruluşundan bu yana 70 yıl içinde elde edilen büyük başarıları ve arkasındaki ruhu yansıttı.

“2019 Büyük Geçit Töreni” adlı film 40’tan fazla dilde yayınlanarak pek çok ülkeden izleyicilerine gelişen Çin’i anlama imkânı sunacak

Atina Üniversitesi’nin Türkiye ve Modern Asya Araştırmaları Bölümü’nde görev yapan Doçent Dr. Konstantinos Grivas filmi izledikten sonra, “Son yıllarda Çin pek çok alanda lider ülke haline gelerek dünyada önemli etkiye sahip büyük bir ülke oldu. Kuşak ve Yol girişimiyle Çin’in dışa açılma politikasının, ülkeler arasında çatışma yerine işbirliğini güçlendirme gayreti olduğunu görebiliriz. Bu, küresel istikrarı teşvik etmek için büyük önemi taşıyor” ifadesini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum